Jak wrócić do formy w nowym roku?

W styczniu liczba osób korzystających z siłowni znacznie wzrasta w porównaniu do pozostałych miesięcy. Wyciskanie siódmych potów pod okiem instruktora to popularny sposób na szybkie schudnięcie. Jeśli jednak zależy nam na stałej poprawie formy, warto zastanowić się nad zmianą stylu życia. 

Okazuje się, że na figurę i szczupłą sylwetkę wpływa wiele czynników, a większość z nich zależy od nas samych. Regularne ćwiczenia, zbilansowana dieta i równowaga między pracą a życiem prywatnym to główne filary dobrej formy.

Pozbądź się przekąsek 

Według sondażu CBOS 26 proc. Polaków przebywa na jakiejś diecie. Ponad 80 proc. spośród nich ma satysfakcję z osiągniętych rezultatów. Głównymi motywacjami do stosowania diety jest zrzucenie zbędnych kilogramów oraz zdrowe odżywianie. Pomoże w tym usunięcie z domu wszelkich tłustych przekąsek. Zaliczamy do nich przede wszystkim sery, chipsy, orzechy, majonez czy śmietanę.  

Bądź w ruchu 

Znana ze szczupłej sylwetki Audrey Hepburn uwielbiała czynny odpoczynek – zamiast leniuchować na kanapie po pracy, wybierała długie spacery i jazdę na rowerze. Jej dni pełne były ruchu – zarówno podczas pracy, jak i w trakcie działalności charytatywnej.  

Zachowaj równowagę w życiu

Powstała na przełomie lat. 70. i 80. XX wieku koncepcja work-life balance zakłada, że należy dbać o zachowanie równowagi między życiem osobistym a zawodowym. Zachwianie balansu może prowadzić do tego, że coraz mniejszą wagę będziemy przykładać do odpowiedniego dobierania produktów do posiłków czy zabraknie nam motywacji do uprawiania sportu. Konsekwencją mogą być dodatkowe kilogramy.

Zbilansowana dieta z herbatą              

Żeby zrzucić zbędne kilogramy nie trzeba katować się drakońskimi dietami. Wsparciem w uzyskaniu figury marzeń i dobrego samopoczucia mogą być odpowiednie herbatki. – Na początku procesu redukcji wagi chodzi głównie o to, by przezwyciężyć głód i zwiększyć spalanie tłuszczu. Metabolizm musi działać na pełnych obrotach. Na tym etapie pomocna jest herbatka Fit&Slim o smaku Mate – wyjaśnia Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager TEEKANNE. - Po tygodniu jej spożywania wchodzimy w okres oczyszczenia. Organizm potrzebuje dodatkowej energii, dlatego idealnie sprawdzi się wówczas połączenie pokrzywy z zieloną herbatą. Podczas trzeciej fazy trzeba nie tylko kontynuować utratę wagi, ale również pomóc organizmowi w detoksykacji. W tym momencie warto zastosować wyrazistą herbatę Pu-Erh z mieszanką herbatek ziołowych, czyli Purify&Slim – dodaje Fijałkowska. Szczegółowy plan diety jest dostępny na www.teekanne.pl.

Koncern TEEKANNE to ponad 135 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 120 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich. 

Więcej informacji: 
www.teekanne.pl