Jędrne ciało przed urlopem - to jeszcze możliwe!

Plaża, letnia sukienka i bikini – te słowa wielu osobom kojarzą się z wakacjami. Zanim jednak założysz strój kąpielowy, przygotuj swoje ciało. To ostatni dzwonek.  

Aby tego lata sylwetka prezentowała się znakomicie, nie trzeba wydać ogromnej ilości pieniędzy. Warto skorzystać z niezawodnych i sprawdzonych trików.  

Body wrapping

Choć nazwa brzmi nowocześnie, ten sposób był już znany naszym babciom jako owijanie się folią. Zabieg składa się z dwóch czynności. Pierwsza z nich to wmasowanie w skórę ujędrniającego i modelującego kosmetyku. W drugiej części owijamy ciało folią spożywczą. Silny ucisk folii pobudza krążenie krwi, a wydzielające się ciepło otwiera pory. Składniki aktywne zawarte w kosmetyku wnikną głębiej i szybciej, dzięki czemu poprawi się stan skóry i cellulit zostanie zredukowany.

Zimna woda jędrności doda 

Nic nie pobudza tak, jak poranny, zimny prysznic. Ujędrnia skórę, regeneruje mięśnie i poprawia nastrój. Chłodna woda spowalnia także proces starzenia się. Jej temperatura nie powinna przekroczyć 18°C, a sam prysznic trwać dłużej niż 5 minut. Wodę kierujemy od stóp do wyższych partii ciała. Świetnym sposobem na uzyskanie napiętej skóry i zwiększenie jej elastyczności jest również naprzemienne polewanie się ciepłą i zimną wodą.

Regenerująca moc kawy

Zawarta w kawie kofeina nie tylko pobudza organizm, ale również wywiera pozytywny wpływ na skórę. Pobudza mikrokrążenie, przyspiesza proces usuwania toksyn z ciała. Dzięki temu redukuje skórkę pomarańczową. Chcąc poprawić jędrność skóry, warto zastosować peeling kawowy. Do jego przygotowania wystarczy już ½ szklanki fusów z kawy, ¼ szklanki cukru i oliwa z oliwek. Po zmieszaniu ze sobą wszystkich składników należy masować obszary objęte cellulitem tj. pośladki czy uda. Zalecane jest stosowanie zabiegu dwa razy w tygodniu.

Natychmiastowe efekty

Jeśli z natury jesteś niecierpliwa i chcesz od razu widzieć efekty, skuteczne będzie skorzystanie z profesjonalnego zabiegu Vela Shape III. – Urządzenie wielokrotnie punktowo ogrzewa obszar poddawany zabiegowi. W rezultacie w tkance tłuszczowej następuje kumulacja ciepła i niszczenie komórek tłuszczowych. Są one uwalniane do układu limfatycznego, metabolizowane i naturalnie wydalane z organizmu – mówi Katarzyna Gładkowska, kosmetolog z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA. – Urządzenie redukuje obwód ciała, ujędrnia skórę i usuwa cellulit. Zadowalające efekty można uzyskać już po pierwszym zabiegu. Dla osiągnięcia najlepszego rezultatu zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów – dodaje ekspert.  

Bulion w cenie 

Kolejnym niezawodnym sposobem na jędrną skórę okazuje się bulion. Chociaż w Polsce jest kojarzony głównie z niedzielnymi obiadkami, to bogate źródło kolagenu. Rosół jest kluczem do gładkiej cery oraz napiętej i jędrnej skóry. Koniecznie powinien być ugotowany z kości i pity jeszcze ciepły. Już jedna porcja rosołu dziennie może mieć zbawienny wpływ dla organizmu i skóry.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.