Usuwanie tłuszczu bez skalpela? To możliwe!

Wiele kobiet marzy o zgrabnej sylwetce. Chcąc zdobyć talię osy, ćwiczymy na siłowni, stosujemy diety odchudzające czy poddajemy się różnym zabiegom. Warto zdać sobie sprawę, że istnieją metody pozwalające usunąć tłuszcz bez zbędnego wysiłku.

Według danych Centrum Badania Opinii Społecznej z 2014 roku aż 34 proc. Polaków cierpi na nadwagę, a 17 proc. jest otyłych. Postanowienie zrzucenia zbędnych kilogramów znalazło się wśród najczęstszych planów naszych rodaków na 2017 rok. Z badań wynika, że 36 proc. obiecało zadbać o większą dawkę ruchu, a 25 proc. zamierzało schudnąć. 

Każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramy, wie, że odchudzanie nie jest prostym zadaniem. Skutecznie dobrana dieta to aż 80% sukcesu, 20% to aktywność fizyczna.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Żeby zmiana nawyków żywieniowych i ćwiczenia były skuteczne, trzeba trenować co najmniej 3 razy tygodniowo. Paradoksalnie, osobom z nadwagą łatwiej jest schudnąć. Trudniejsze do wykonania będzie to wtedy, kiedy chcemy zejść z wagi 55 do 50 kg.

Wiele osób mimo zdrowego trybu życia i regularnych ćwiczeń ma problem z usunięciem tłuszczu z talii, ud czy pośladków. Nie masz efektów w odchudzaniu mimo starań? Przyczyną mogą być błędy w stosowaniu diety lub problemy, które wiążą się ze stanem zdrowia tj. schorzenia jajników czy choroba tarczycy.   

Kłopoty z nadwagą mogą mieć również podłoże genetyczne. Jeśli rodzice byli otyli, istnieją spore szanse, że dzieci będą miały tą samą przypadłość. Badania naukowe potwierdzają także, że kobiety mają większe problemy z redukcją tkanki tłuszczowej niż mężczyźni, za co odpowiada POMC – komórka nerwowa biorąca udział w zmniejszaniu masy ciała i pobieraniu pokarmu.

Kriolipoliza – szybka redukcja tłuszczu

Dla osób pragnących wymodelować swoją sylwetkę powstała nowa metoda, która pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z małych partii ciała, takich jak uda, brzuch, bryczesy czy boki.

- Urządzeniem przeznaczonym do nieinwazyjnego usuwania tłuszczu jest ZELTIQ. Wykorzystuje ono zjawisko kriolipolizy, czyli zamrażania tłuszczu – mówi Agnieszka Ziobrowska, mgr kosmetolog z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

- Adipocyty [komórki tłuszczowe – przyp. red.] są krystalizowane, następnie dochodzi do ich unicestwienia, czyli kontrolowanej apoptozy. W końcowym etapie zabiegu następuje ostateczne pozbycie się martwych komórek z organizmu pacjenta. Skutkiem zabiegu jest zmniejszenie się tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów ciała – dodaje kosmetolog Agnieszka Ziobrowska.

To działa?

Kriolipoliza jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą pozbywania się zbędnych kilogramów. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia, ponieważ pacjent nie odczuwa w jego trakcie żadnego bólu. Ponadto, nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Od razu po wizycie u lekarza można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Komórki są usuwane na stałe, nie następuje efekt jojo. Zabieg trwa ok. godziny, a największe efekty są widoczne po 60 dniach od jego przeprowadzenia.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii  VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.