Zabiegi na ciało, które można wykonać latem

Skóra po zabiegu kosmetycznym jest wrażliwa, co czyni ją bardziej podatną na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Specjaliści przestrzegają przed wykonywaniem niektórych zabiegów w lecie. Na szczęście są też takie, na które śmiało możemy sobie pozwolić.

Nie ulega wątpliwości, że latem wszystkie kobiety chcą wyglądać pięknie. Odsłaniają skórę, pokazują nogi i talię. Przed poddaniem się zabiegom kosmetycznym warto skorzystać z porad specjalisty, aby nie narazić się na szkodliwe działanie słońca. Lista zabiegów, na które możemy sobie pozwolić w lecie jest na szczęście długa. Przekonaj się, z jakich warto skorzystać!

Usuwanie cellulitu

To właśnie latem często odsłaniamy skórę i zależy nam, aby wyglądała atrakcyjnie. Fałdy tłuszczu na brzuchu i cellulit na udach nie dodają uroku, zwłaszcza w kostiumie kąpielowym. Jeśli pomimo ćwiczeń fizycznych nie możemy usunąć z ciała niechcianego tłuszczu, warto rozważyć wykonanie zabiegu modelującego sylwetkę.

– W walce polegającej na niszczeniu komórek tłuszczowych i pozbyciu się tzw. skórki pomarańczowej pomoże EXILIS BTL. Jest to pierwszy zabieg w medycynie estetycznej, który wykorzystuje technologię RID. System ten pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Łączy w sobie działanie energii o wysokiej częstotliwości, ultradźwięki oraz miejscowe chłodzenie. Dzięki temu dociera nawet do najbardziej opornej tkanki tłuszczowej i pozwala się jej pozbyć. W efekcie skóra staje się bardziej napięta i sprężysta, a sylwetka smuklejsza – wyjaśnia Elżbieta Maryńczak, mgr kosmetolog z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Botox nie tylko na zmarszczki

Lato jest dobrym czasem, by oprócz niechcianego cellulitu zredukować także zmarszczki. Kiedy jesteśmy wystawieni na działanie promieni słonecznych, częściej marszczymy czoło i mrużymy oczy, przez co szybciej powstają załamania na skórze. Aby pozbyć się niechcianych zmarszczek, polecane jest wykonanie zabiegu botoxu. – Toksyna botulinowa typu A blokuje impulsy nerwowe, które wywołują skurcze twarzy. Niektóre mięśnie tracą zdolność kurczenia się, przez co skóra przestaje się marszczyć i pozbywa się oznak mijającego czasu. Preparat botox wygładza skórę wokół oczu, ust, na szyi, czole oraz dekolcie – dodaje kosmetolog z Kliniki VESUNA. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest także polecany w walce z nadpotliwością pach i dłoni.

Usta pełne blasku

W trakcie słonecznych miesięcy warto także pomyśleć nad elementami ciała, których udoskonalenie polepszy humor w trakcie chłodnej jesieni. Zastanawiając się nad poprawą kształtu ust, można wziąć pod uwagę metodę, dzięki której podczas jednego zabiegu zyskamy jędrne i nawilżone usta, a na dodatek je powiększymy. Mowa o modelowaniu ust produktem Neauvia Lips, który podany w czerwień wargową powoduje natychmiastowe uzyskanie zamierzonego efektu. Pięknie wymodelowane wargi już po 7 dniach od podania preparatu osiągają swój optymalny kształt oraz nawilżenie. Rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Oferta zabiegów, na które możemy sobie pozwolić w trosce o nasz wygląd i dobre samopoczucie, jest długa. Warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, by móc na długo cieszyć się atrakcyjnym wyglądem.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.