Powiększanie biustu bez skalpela - to możliwe!

Każdego roku trzy miliony kobiet na świecie decyduje się na operacje plastyczne piersi. Zdecydowana większość z nich powiększa biust. Obecnie wzrasta popularność zabiegu polegającego na bezoperacyjnym zwiększeniu rozmiaru piersi. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Z badań przeprowadzonych przez grupę psychologów z Uniwersytetu Chapmana wynika, że zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn wygląd jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o zadowolenie z życia. Tymczasem zaledwie 20 proc. kobiet cieszy się ze stanu swojej urody. Z podobną sytuacją spotykamy się w naszym kraju – tylko co piąta Polka jest zadowolona z własnego wyglądu. Aby zwiększyć samoocenę i pewność siebie, powiększają biust. Na całym świecie na taki zabieg decyduje się ponad 1,5 mln kobiet. Najczęściej robią to Amerykanki, mieszkanki Brazylii i Meksyku.

Komfort i bezpieczeństwo bez operacji

Nie każda pacjentka decyduje się na inwazyjny zabieg wszczepienia implantów w piersi. Niektóre nie mogą być poddane narkozie, inne nie chcą mieć kontaktu ze skalpelem. Często obawy kobiet wiążą się także z bólem po zabiegu oraz długim okresem rekonwalescencji. Alternatywą dla takich osób są bezinwazyjne metody powiększania piersi. Nowoczesne techniki nie wymagają ogólnego znieczulenia, a także nie pozostawiają blizn.

Jedną z cenionych metod bezoperacyjnego modelowania biustu jest Aquafilling Bodyline. – Zabieg polega na aplikacji preparatu wypełniającego, który składa się w 98% z soli fizjologicznej i 2% poliamidu. Żel podaje się do tkanek miękkich za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko dokonania urazu. Cały zabieg trwa około 1 godziny i jest mało inwazyjny – już po dwóch dobach od jego wykonania można wrócić do codziennych zadań – mówi dr Agnieszka Drożniak, lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Szybki efekt po zabiegu

Jedną z największych zalet Aquafilling Bodyline jest szybki efekt końcowy, który możemy zauważyć po ok. 14 dniach od wykonania zabiegu. Preparat pozwala uzyskać naturalny wygląd piersi, jest niewyczuwalny w dotyku, a efekty utrzymują się około 5 lat. Miejsca wkłucia nie należy przemywać bieżącą wodą przez 3-4 dni po zabiegu. Dodatkowo przez około 3 tygodnie zaleca się pacjentkom unikania ćwiczeń fizycznych angażujących mięśnie w obszarze poddanym zabiegowi. Niewskazane są również wizyty w solarium i saunie przez 6 tygodni od odwiedzin salonu. Ponadto odradza się leżenie na brzuchu, przez dwa tygodnie od wykonania zabiegu nakazane jest spanie na plecach, później można na boku - dodaje lekarz z Kliniki VESUNA.

Na kształt całej sylwetki, w tym biustu, ma również wpływ aktywność fizyczna. Zajęcia fitness, ćwiczenia na siłowni pod okiem specjalistów czy zbilansowana dieta są w stanie wymodelować ciało. Kiedy jednak sposoby te nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, warto rozważyć mało inwazyjny zabieg wykonany przez profesjonalistę.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.