Bracia Koral razem z blogerami inspirują przepisami

Młodszy brand PPL Koral inspiruje do własnoręcznego tworzenia deserów. W tym celu ruszył z nową zakładką „Przepisy” na swojej stronie. Chętnych do angażowania się w działania nie brakuje.

Blogerki kulinarne dołączają do grona osób mobilizujących razem z marką Bracia Koral - Lody Jak Dawniej do odkrywania świeżych, niezwykłych smaków. Niedawno w działania firmy włączył się także Łukasz Konik, jedna z najciekawszych postaci polskiej branży kulinarnej.

Przepisy można znaleźć na www.braciakoral.pl/przepisy. W tworzenie treści włączyły się autorki blogów m.in. karmelowy.pl, digotuje.pl, mojekuchennerewelacje.blogspot.com czy zrobtosmacznie.pl

Koktajle owocowe i ciasta

Na portalu internetowym każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. Wśród przepisów są propozycje podania smoothie, pomarańczowego ciasta z borówkami bez użycia mąki czy crumble z morelami. – Tworząc zakładkę z przepisami, zależało nam przede wszystkim na tym, by zarażać pasją własnoręcznego przyrządzania słodkich posiłków. Chcieliśmy także pokazać czytelnikom, jak dużą satysfakcję można czerpać z artystycznego łączenia składników i dopełniania ich smaku lodami – mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral. – Dzięki temu, że nasze produkty są bardzo różnorodne, możemy je dowolnie łączyć z danym deserem i testować połączenia smakowe – dodaje.

Znany kucharz współpracuje z marką

Niedawno przepisy na desery lodowe na rzecz brandu Bracia Koral stworzył Łukasz Konik, czołowy i znany szef kuchni współpracujący z sieciami hoteli w Polsce oraz Instytutami Chemii i Fizyki PAN w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywał w restauracjach i hotelach w Polsce oraz zagranicą. Dzisiaj jest cenionym trenerem młodych adeptów sztuki kulinarnej oraz jurorem konkursów kulinarnych. W 2009 roku Fundacja Klubu Szefów Kuchni przyjęła Konika do swojego grona jako najmłodszego szefa kuchni. Dzisiaj jako Klub Szefów Kuchni zrzesza 35 czołowych szefów kuchni.

Marka Bracia Koral - Lody Jak Dawniej zadebiutowała na rynku w sezonie 2014 z okazji jubileuszu 35-lecia działalności Przedsiębiorstwa Produkcji Lodów Koral. Obecnie w portfolio marki dostępnych jest przeszło 50 produktów - oferta obejmuje zarówno lody impulsowe, familijne jak i lody na gałki do segmentu HoReCa. Systematycznie i znacząco zwiększając udziały w rynku, marka Bracia Koral - Lody Jak Dawniej oferuje konsumentom oryginalne kompozycje smakowe przygotowywane z najwyższej jakości surowców opartych na specjalnie wyselekcjonowanych recepturach. Puszysta śmietanka, prawdziwe masło, najlepszej jakości kakao, belgijska czekolada, najwyższej klasy bakalie oraz porcje świeżych i soczystych owoców to składniki, dzięki którym lody Bracia Koral choć tworzone dziś, smakują jak dawniej.