Gerlach - największe centrum konferencyjne na Podhalu już gotowe

Dobiegają końca prace wykończeniowe w Centrum Konferencyjnym „Gerlach” w Zakopanem. Drzwi nowo wybudowanego obiektu, zlokalizowanego w należącym do kompleksu Nosalowy Dwór Resort & SPA hotelu, zostaną po raz pierwszy otwarte już 20 grudnia, a pierwszą imprezą dla Gości będzie Wielki Bal Sylwestrowy w Krainie Śniegu. „Gerlach” to największe centrum konferencyjne na Podhalu.

1250 mkw. powierzchni, wysokość do 6,5m i nawet 1200 miejsc siedzących w układzie teatralnym - tak przedstawia się specyfikacja największej w regionie sali kongresowej, będącej sercem Centrum Konferencyjnego „Gerlach”. Aby umożliwić dowolną aranżację i konfigurację przestrzeni została ona zaprojektowana z pominięciem filarów. W ten sposób w centrum może odbywać się jednocześnie nawet 6 niezależnych wydarzeń. Do dyspozycji gości oddane zostanie także nowoczesne foyer o powierzchni 900 mkw., szatnie, business center, a organizatorzy będą mogli korzystać z boardroomów, garderób i recepcji.

W ultranowoczesnym obiekcie odbywać się będą nie tylko konferencje i kongresy. Zastosowane rozwiązania w zakresie dźwięku, oświetlenia i multimediów pozwolą również na organizację imprez targowych, ale także wymagających produkcji koncertowych, premier samochodów, pokazów mody i imprez sportowych, jak np. walki bokserskie. Centrum kongresowe posiada na swoim wyposażeniu kilkaset metrów kwadratowych parkietu tanecznego, sceny koncertowe oraz inne potrzebne wyposażenie, jak mównice, systemy bankietowe czy zwyżka hydrauliczna o wysokości roboczej do 7m potrzebna przy montażu elementów podwieszanych. Największy ekran ma wymiary 4 x 7,5 mkw. Odpowiedni klimat pomoże stworzyć oświetlenie LED RGB, pozwalające na zmianę kolorystyki i nastroju wewnątrz sali, możliwe będzie także korzystanie z naturalnego, dziennego światła. W Sali można uzyskać efekt całkowitego wyciemnienia.

Komfort realizacji różnorodnych wydarzeń został zwiększony dzięki infrastrukturze wokół i wewnątrz obiektu. Specjalnie zaprojektowane rampy i możliwość wjechania na salę nawet samochodów TIR ułatwią prace na wszystkich etapach - od rozładunku, przez realizację po demontaż potrzebnego sprzętu. Posadzki na terenie sali charakteryzuje wytrzymałość do 500kg/mkw., w strefie wjazdowej obciążenie może wynieść do 1000kg/mkw. Sufit sali kongresowej został wyposażony w 91 punktów podwieszeń o udźwigu 500 kg każdy. Takie parametry wyróżniają obiekt na tle innych funkcjonujących już w regionie.

- Centrum Konferencyjne „Gerlach” to zdecydowanie najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. Z założenia ma służyć nie tylko naszemu resortowi i partnerom biznesowym, ale także otworzyć nowe możliwości organizacji imprez o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim - mówi Wojciech Budzowski – Dyrektor Generalny Nosalowy Dwór Resort & SPA. Mamy nadzieję, że już niebawem przestrzeń centrum wypełnią uczestnicy różnorodnych wydarzeń, a przygotowana infrastruktura spełni oczekiwania klientów - dodaje.

Pierwszym wydarzeniem, podczas którego wykorzystane zostaną w pełni możliwości nowej inwestycji zaplanowano na 31 grudnia. Tego wieczoru w resorcie odbędzie się Wielki Bal Sylwestrowy w Krainie Śniegu.

Nosalowy Dwór Resort & Spa to malowniczo położone hotele w Zakopanem, zlokalizowane u podnóża góry Nosal. W skład kompleksu wchodzą: Hotel Nosalowy Dwór***, Hotel Grand Nosalowy Dwór**** oraz Rezydencja i Rezydencja II Nosalowy Dwór. Łącznie resort oferuje blisko 400 funkcjonalnych pokoi i apartamentów, 23 sale konferencyjne, bogate zaplecze SPA & Wellness, heliport oraz 7 restauracji i barów i luksusowy VIP Business Lounge z niezapomnianym widokiem na Giewont. W grudniu 2016 r. w nowoczesnej, wybudowanej w trwającym sezonie, największej w regionie sali kongresowej „Gerlach”, odbędzie się Wielki Bal Sylwestrowy w Krainie Śniegu.