Czerń i biel znów powróciły do (wnętrzarskich) łask

Ulubiona kombinacja projektantów gości w obecnym sezonie nie tylko na wybiegach. Szturmem wdarła się również do mieszkań. Jak prawidłowo łączyć te dwa kolory?

Patrząc na modowe wybiegi i aranżacje wnętrz, czerń i biel to nie przeżytek, ale nieśmiertelny trend, który prawdopodobnie nigdy nie odejdzie do lamusa. Stanowi punkt wyjścia niemal każdego stylowego nurtu oraz bazę pod nową modę.

Nowoczesna ekstrawagancja

W tym sezonie czerń i biel wróciła na wybiegi. Oryginalną, geometryczną kompozycję można zobaczyć w kreacji Louis Vuitton. U Saint – Laurenta widzimy ją w motywie dalmatyńczyka. Trendy z wybiegu przenikają także do branży wnętrzarskiej. Maciej Zień, polski projektant mody, wypuścił na rynek linię kafli London Piccadilly, w której czerń miesza się z bielą. Coraz częściej te dwa klasyczne kolory są widoczne na wnętrzarskich dodatkach. – Polacy coraz chętniej decydują się na połączenie tradycji z nowoczesnością nie tylko w modzie, ale też w swoich mieszkaniach. Wychodząc naprzeciw temu trendowi, wzór dalmatyńczyka zagościł także na gaśnicach domowych. Moda łączy się tutaj z funkcjonalnością, zapewniając przy tym bezpieczeństwo - mówi Agnieszka Otfinowska z KZWM Ogniochron S.A.

Pokój w stylu klasycznej elegancji

Czarno - biała aranżacja wnętrz jest wciąż w modzie. Choć zestawienie tych kolorów może wydawać się zimne, ciepła dodadzą dodatki. Istotne, aby w pokoju kolor jaśniejszy dominował nad ciemnym. Czerń może zaistnieć w formie dodatków lub w jednym elemencie dekoracyjnym np. w otoczeniu białych ścian możemy postawić czarną meblościankę lub pomalować na ciemno fragment ściany. W czarno – białych wnętrzach gustownie będą wyglądały czerwone i niebieskie dodatki. Do ciekawych gadżetów należą też lustra czy jednokolorowe poduszki. Jeśli zdecydujemy się na czerń i biel we wnętrzach, postawmy na prostotę, ograniczmy różnokolorowe dodatki i geometryczne wzory. 

Biało – czarna kuchnia 

Elegancka kuchnia? Czemu nie! Meble w tym odcieniu również w kuchni sprawią wrażenie szyku oraz ładu. Białe szafki czy błyszczące fronty mebli wyglądają wytwornie, jednak jeśli w domu są dzieci, mogą nie spełnić swojej praktycznej funkcji. Każdy odcisk palców będzie widoczny, przez co zamiast eleganckiego efektu osiągniemy wrażenie niechlujstwa. Aby tego uniknąć, warto postawić na matowe wyposażenie kuchni. W przypadku kuchni otwartej na salon, trzeba pamiętać o spójności kolorów, dzięki czemu oba pomieszczenia stworzą wizualną harmonię. – Zarówno kuchnia jak i salon w czarno-białych kolorach to propozycja dla tradycjonalistów oraz nowoczesnych osób. Duży wybór mebli i dodatków sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje Otfinowska.  

KZWM OGNIOCHRON S.A. jest niekwestionowanym liderem na rynku podręcznego sprzętu gaśniczego w Polsce, obecnym również w innych krajach Unii Europejskiej. Oferuje przede wszystkim gaśnice przenośne, przewoźne, agregaty i urządzenia gaśnicze od 1 kg do 250 kg środka gaśniczego oraz motopompy pływające. Wyroby KZWM OGNIOCHRON S.A. chronią i ratują mienie, nierzadko ludzkie życie.