Czym kierować się wybierając ubranka dla niemowląt i małych dzieci?

Bycie rodzicem to droga pełna wyzwań i częstych dylematów. Jednym z pierwszych pojawiających się pytań jest to dotyczące odpowiedniego doboru ubranek w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jakie wybrać, żeby były wygodne dla dziecka, ale przede wszystkim praktyczne?

Zwracaj uwagę na skład materiału

Producenci kuszą nas milionem pięknych wzorów i modnych krojów, ale przy kompletowaniu garderoby naszej pociechy przede wszystkim musimy pamiętać, że skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i podatna na różnego rodzaju podrażnienia. Dlatego duże znaczenie ma materiał z którego wykonane są rzeczy. Biobawełna to bezpieczny i sprawdzony wybór. Jest miękka i przyjemna w dotyku, co da nam gwarancję ochrony skóry dziecka. Oprócz tego pozwala ciału oddychać, a co za tym idzie - zmniejsza ryzyko nadmiernej potliwości. To jeden z ważniejszych czynników zapewniających komfort maluszka.

- Poszukując ubranek dla mojego synka zawsze w pierwszej kolejności zwracam uwagę na delikatność tkanin i skład. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że estetyka jest ważna. Jednolite, pastelowe kolory, oraz sezonowe wzory obowiązują przecież nawet w modzie dziecięcej, ba już nawet niemowlęcej – zauważa Alicja Twardowska, mama 10 - miesięcznego Miłosza

Postaw na jakość

Rodzaj materiału to jedno, ale warto też sprawdzić, jaki jest kraj jego pochodzenia oraz posiadane atesty. Pomocne mogą być również certyfikaty potwierdzające jakość produktów. Te zwykle pokazane są na metkach ubranek. To gwarancja, że produkt nie zawiera szkodliwych substancji i zdrowie naszego dziecka jest chronione.

 - Pewne pochodzenie materiału, z które zostały uszyte ubranka dla małych dzieci, to jedna z najważniejszych rzeczy, na którą musi zwracać uwagę nie tylko kupujący, ale też producent. W końcu to odpowiedzialność, którą bierze się za najmłodszych - mówi Ewa Baranik, twórczyni marki Ewa Klucze. Z tego powodu  nasza firma cały proces produkcji, od momentu dostarczenia przędzy do naszej dziewiarni organizuje w ramach własnych zasobów ludzkich. Dzięki temu zarówno my, jak i rodzice, możemy mieć pewność, że produkty są bezpieczne – dodaje.

Doświadczenie pomaga

Na właściwy wybór ubranek wpływa wiele szczegółowych czynników. Początkujący rodzice, którzy dopiero wkraczają w dziecięcy świat, często nie mają adekwatnej wiedzy.

- Szukając ubranek dla moich córeczek zazwyczaj przeglądam sklepy polskich producentów, gdyż mam pewność co do pochodzenia produktów i ich jakości. Wybieram też ubranka wykonywane ręcznie dlatego, że są to fajne projekty osób, które stawiają na jakość, nie na ilość. Wiadomo, za dobrą jakością idzie wyższa cena, ale ja wychodzę z założenia, iż na takich rzeczach nie powinno się oszczędzać – mówi Natalia Denisiewicz, autorka bloga Mamajaktalala, mama 3-miesięcznej Ady i 1,5-rocznej Laury

Zanim wybierzemy się na zakupy zastanówmy się, co będzie nam potrzebne, na co warto zwrócić uwagę i co będzie dobre i bezpieczne dla naszego dziecka.

 

 

Ewa Klucze to polski producent konfekcji dziecięcej i niemowlęcej, działający z sukcesami na rynku krajowym i zagranicznym już od 1998 roku. Stawiając na pierwszym miejscu jakość i bezpieczeństwo maluchów, eksperci marki starannie wybierają źródło pochodzenia przędzy, która następnie przetwarzana jest we własnej dziewiarni. Cały proces produkcji - od momentu tworzenia dzianiny, poprzez sitodruk, hafciarnię, szwalnię, aż do pakowania gotowego produktu zorganizowany jest w fabryce w Kluczach w województwie małopolskim. Modną i funkcjonalną odzież i dodatki pokochały mamy w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Ubranka Ewa Klucze posiadają certyfikaty „Bezpieczny dla niemowląt” i „Bezpieczny dla dziecka” i są z rodzicami i ich dziećmi „od pierwszych chwil razem”. 

Szczegóły na: ewaklucze.pl i w sklepie online: sklep.ewaklucze.pl