Instagram wprowadza kolejną przydatną funkcję

Instagram wprowadza nową funkcję. Od teraz filmy udostępnione za pomocą Instagram Live (wideo na żywo) można zachować w rolce aparatu.

Już jakiś czas temu na Instagramie pojawiła się usługa transmitowania na żywo. Choć nie było pewności, czy format ten będzie dla platformy odpowiedni, okazało się, że znalazł on wielu odbiorców i użytkowników. Szczególnie aktywnie korzysta z niego młodzież i influencerzy. Product Manager funkcji Instagram Live, Shilp Sarkar tłumaczy, że wynika to z tego, iż dla młodych ludzi transmitowanie na żywo wydarzeń, w których uczestniczą staje się dla nich rodzajem spotkania.

Do tej pory streamingi były ulotne - nie dało się ich zachować w żaden sposób. Teraz, po tym jak relacja się zakończy, można zapisać wideo w pamięci urządzenia - w ten sposób, choć wideo nie będzie już widoczne na Instagramie, może zostać ponownie udostępnione na profilu. Wciąż nie da się jednak - inaczej niż poprzez ręczny zrzut ekranu - zachować dodatkowych danych dotyczących filmu - komentarzy, polubień, liczby oglądających ani interakcji na żywo.

Jakie znaczenie ma nowa funkcja dla marketerów i specjalistów social media? Opcja ta pozwoli na ponowne używanie stworzonego raz contentu. Będzie on mógł być dostępny nie tylko na platformie Instagram, ale też w innych sieciach społecznościowych. Dzięki temu, przygotowane materiały mogą trafić do większej grupy odbiorców, co jest istotne zwłaszcza w przypadku relacji na żywo z różnego rodzaju eventów - mówi Anna Dziedzic, managing director 365agencja.

Usługa jest dostępna w wersji Instagram 10.12 dla Android i iOs. Obsługuje się ją prosto - trzeba tylko wybrać przycisk w prawym górnym rogu. Decyzję o tym, że zapis jest możliwy tylko w rolce aparatu, a nie w aplikacji twórcy tłumaczą kilkoma aspektami. Przede wszystkim ma to zapobiec przeciążeniu serwerów. Poza tym chodzi o to, by użytkownicy mieli wybór - wideo nie zapisuje się automatycznie, a zachowanie go jest opcjonalne.

365 agencja - agencja marketingu zintegrowanego i PR. 
Kreacja marek, promocja i doradztwo biznesowe. 

Więcej na:

http://www.365agencja.pl 
http://www.facebook.com/365agencja.pl 
https://twitter.com/365agencja
 
Uwaga: firma wcześniej znana pod nazwą Grupa 365NET - http://www.grupa365net.pl